Catarratto

Catarratto je najrozsiahlejšia odroda bieleho hrozna na Sicílii, v zastúpení až 34% celkovej plochy vinohradov (dokonca ide o 4. najrozšírenejšiu odrodu v Taliansku). Pričom takmer všetky vinohrady odrody Catarratto sú sústredené na západnej strane ostrova.

Často sa s Catarrattom stretneme v cuveé – zvyčajne s odrodami Grillo, Carricante, Inzolia, alebo Chardonnay, nakoľko ide o odrodu s vysokým výnosom. Catarratto je tiež dôležité pri výrobe fortifikovanej Marsaly, pre svoje nízke kyselinky. 

Starostlivou vinifikáciou však získavame víno telnaté so spektrom citrusových tónov, ktorá dokazuje skutočný potenciál tejto odrody. Vďaka tomu si môžeme vychutnávať zaujímavé víno so šťavnatou textúrou a ostrými citrónovými tónmi.

Primárne chute: citrón, zelené jablko, broskyňa, med

 

Correnti

Correnti

Rudini pachino

extra suché

Odroda: Catarrato
IGP

Cena: 7€

Svieže biele víno, slamovo žltej farby so zelenými odleskami. V bukete nájdeme podpis suchého vína, jedinečnú slanosť sicílskeho podnebia. V chuti dominujú citrónové a pomarančové kvety. Hodí sa ku predjedlám z morských plodov a rybím pokrmom.

Podávajte pri teplote 10°C
Objem: 75cl.
Obsah alkoholu: 12,5%

Vôňa je omamná kombinácia čerstvo pomletého hrozna so sviežosťou citrusov. V chuti sme našli mandarínky, pomarančovú šťavu a na slnku dozretú broskyňu. Výrazne suché víno má príjemné kyselinky so slanou dochuťou. Odporúčame ho ako aperitívne víno, ktoré Vašich hostí milo pozve k stolu.

CVA_Aquilae_Catarratto

AQUILAE Catarratto

CVA Canicatti

suché

Odroda: Catarratto
IGP

Cena: 12€

Víno je tradične sicílske, s výrazne ovocnou chuťou a mandľovou koncovkou. Sviežosť minerálnych tónov je známkou znamenitého vína vhodného na celovečerné popíjanie.

Podávanie: Excelentne sa hodí k fusilli cestovinám s mušľami,
či iným pokrmom s darmi mora. Tiež doplní zeleninové jedlá.

Teplota podávania: 10-12 °C
Objem: 75cl.
Obsah alkoholu: 13%

Víno je svieže, telnaté, bez výrazných tónov. Príjemne nás prekvapila prítomnosť bazových kvetov, ktorá prebudí jarnú náladu plnú životnej energie. Ak hľadáte víno na spoločenskú akciu, ktoré správne navodí atmosféru a  ostane nenápadným, zato verným spoločníkom, toto je to pravé. Víno neapeluje na potrebu degustácie, je nevtieravé, jednoducho dokonalé.

Objavte príbeh sicílskeho vína…