Fondo Antico

V roku 1960 Guiseppe Polizzotti prevzal správu dedičstva. Ročná výnos úrody sa v tom čase delil medzi miestne vinárske družstvo a zvyšná časť sa lisovala pre panstvo. Až od roku 1995 sa pod vedením Giuseppeho narodilo moderné Fondo Antico, ktoré s hrdosťou spravuje vinárstvo nasledujúce odkaz jeho predkov.
Korálové vetvy v logu vinárstva sú klenotom pobrežia Trapani.

Pozemky, na ktorých sa dnes rodí hrozno, sú majetkom rodiny Polizzotti od začiatku roku 1800. Pôvodne  sa rodina venovala pestovaniu pšenice a bavlny. Okolo roku 1920 boli vysadené prvé vinice a rodina začala vyrábať víno v Baglio di Rilievo, vzdialenom 7 km od Portelli. 

V každej fľaši vína Fondo Antico  sa skrýva vášeň pre sicílske územie, storočná skúsenosť vo vinohradníctve a rešpektovanie prírody. Všetky tieto prvky, majstrovsky vyvážené a prepojené inovatívnymi vinárskymi technikami vytvárajú nenapodobiteľnú synergiu.

Koralové vetvy z pobrežia mesta Trapani pre obyvateľov predstavujú vzácny klenot, neoceniteľné bohatstvo územia, ktoré je potrebné chrániť. Od 14. storočia sa traduje koral ako apotropaický symbol a zdroj miestnej sily. Práve preto sa koral dostal do loga vinárstva, prezentujúc tak firemnú filozofiu Fondo Antico.