Mesto Vittoria

        Mesto Vittoria v provincii Ragusa na juhu Sicílie založila v 17. storočí grófka Vittoria Colonna Henriquez. Prví usadlíci dostali od grófky do daru hektár pôdy  pod podmienkou pestovania viniča. 🍇🍇🍇 Na konci storočia boli vinárstva v oblasti podporené zrušením dane z muštu. 
 

Mesto je vybudované s veľmi moderným šachovnicovým pôdorysom, so širokými a rovnými ulicami. Lokalizácia mesta nie je náhodná a nachádza sa v úrodnej doline známej ako „Boscopiano“. Na juhu mesta sa nachádza prírodná rezervácia borovicových lesov „Aleppo“ (Riserva naturale del Pino d’Aleppo).
Pobrežie pozdĺž mora je piesočné so vzácnymi skalami. Najvyšším bodom je relatívne nízky vrch Calvo (250 metrov). Vittoria sa nachádza medzi obcami Acate a Ragusa, zatiaľ čo svah je ohraničený mestami Comiso a Chiaramonte Gulfi.  Vittoria má nadmorskú výšku 168 metrov s.l.m. a plocha 181,31 km². 
Kostol Svätej milosrdnej Márie na fotkách sa nachádza na Piazza dell Popolo vedľa divadla Teatro Comunale. 

Photocredit: Viviana Baglieri
Photocredit: Viviana Baglieri
S históriou mesta sa neoddeliteľne spája víno s ochrannou známkou Cerasuolo di Vittoria DOCG. V roku 1860 dosahoval vývoz legendárneho Cerasuolo objem až 300 000 hektolitrov. 🍷 Víno má pre lokalitu významný historický a ekonomický vplyv. 
 
Víno je blendom odrôd Nero d’Avola a Frappato so sýto červenou farbou. Má intenzívnu, ale vyváženú chuť po čerešniach, slivkách a zrelých ostružinách.
V našej ponuke nájdete vína Cerasuolo od vinárstva Poggio di Bortolone, ktoré vzniklo na konci 18. storočia. 
Pre zvýraznenie prekrásnej vône a zintenzívnenie chutí odporúčame vína dekantovať.
 
 Poggio di Bortolone
Nero d’Avola 60% – Frappato 40%
 
Intenzívne víno s chuťou čerešní, sliviek a černíc.
 
 Contessa Costanza
Nero d’Avola 50%, Frappato 50%

Telnatá chuť je plná čučoriedok, ríbezlí a čerešní.
 
Para Para
Nero d’Avola 60% – Frappato 40%
Zrenie:
9 mesiacov v sudoch z francúzskeho dubu

Barik dáva vínu Cerasuolo omamnú chuť. Zintenzívňuje chute červeného bobuľového ovocia s korenistými tónmi.