Spoznajte sicílske vinárstva

Sicília je jedným z najstarších vinárskych regiónov už od čias Veľkého Grécka.

Domestikované odrody majú špecifický ráz ovplyvnený podnebím, vďaka čomu si získali adekvátnu reputáciu. 

Sicília svojou polohou dopraje vinohradom dostatok dlhých letných dní a ideálnu vlhkosť. Pretrvávajúce teplo a suchšia klíma prirodzene chránia vinič pred hnitím a plesňami. Vánok od pobrežia podnebie zvlhčuje a zaručuje ideálny tok vzduchu. A práve preto sa na Sicílii takmer vôbec nepoužíva postrek viniča. Klíma sa stará o prirodzenú imunitu viniča.

 

cva canicatti

CVA Canicatti

Vinárstvo CVA Canicatti bolo založené v roku 1969. Projekt vznikol na základoch silného sicílskeho roľníckeho hnutia, v ktorom tradovalo presvedčenie o kultúrnej hodnote vinohradníctva a vína. Od polovice roka 2000 sa výrobná filozofia zamerala na enologickú excelentnosť. Cieľom vinárstva je dorábať vína, ktoré uspokoja tú najnáročnejšiu klientelu.

Rudini Pachino

RUDINI PACHINO

Saro Di Pietro založil vinárstvo Rudini Pachino takmer pred 50 rokmi. Vinárstvo snúbi tradičné techniky výroby vína s najmodernejšími technológiami. Filozofiu zakladateľa a podnikateľskú víziu prebral v súčastnosti syn Giuseppe s manželkou Stefaniou. Vinárstvo dorába vína, ktoré vzdávajú hold prírodnému bohatstvu oblasti.​

POGGIO DI BORTOLONE

História vinárstva siaha až do konca 18. storočia, kedy bolo založené rodinou Cosenza. V súčastnosti na dodržiavanie tradičných hodnôt v symbióze s modernizovaním výrobných procesov dohliada Pierluigi Cosenza.

Vinárstvo je držiteľom titulu DOCG pre tradičné víno Cerasuolo di Vittoria Classico.

Objavte príbeh sicílskeho vína…